שם האתר שלך
 
הליך השתלת העצם
 
כל השתלת עצם מתחילה, איך לא, בצילומי פה בהליך השתלת שיניים. באמצעותם מחליטים הרופאים המומחים על הדרך הנכונה להתאים את העצם למבנה הלסת. מספר חודשים לאחר מכן נקבע מועד לניתוח, שנעשה לרוב תחת הרדמה מקומית של איזור הפה. הוא יתחיל רק לאחר נטילת תרופות שונות, שנועדו למנוע זיהומים אפשריים במהלך הטיפול.

הניתוח עצמו מורכב משלושה שלבים, כאשר הדגש על הסטריליות עומד תמיד בראש- וזאת עקב נטיית הפה להזדהם. תחילה, יפתח הרופא את החניכיים, על מנת לאפשר את החדרת העצם, אשר תבוא בצורה של גושים או גרגרים. לאחר מכן יכוסה האזור בשכבה מגינה, ויחל תהליך השיקום. לאחר מספר ימים, אגב, כבר ניתן להוריד את התפרים.
לאחר הניתוח, ייתכנו מספר תופעות לוואי, שהמרכזיות שבהן כוללות כאבים, נפיחויות ושטפי דם. בשבועות העוקבים, רצוי מאד להימנע מלהכניס לפה מוצקים או מזון שמחומם יתר על המידה. יש להימנע מפעולות מאומצות מדי, כשגם העישון הופך למוקצה מחמת הנזק הכמעט ודאי. כמובן שצריך לבקר מדי פעם במרפאה, לצורך ביקורות.
 
אחוזי ההצלחה של טיפול השתלת עצם

 

ניתוחי השתלות עצם מצליחים במרבית המקרים, לכל הפחות אלה הנערכים על ידי מומחים מהשורה הראשונה. הסכנה העיקרית היא, כאמור, זיהומים, ולכן חשוב מאד להקפיד על הכללים בעת הניתוח. מעבר לכך, גם מחלות כרוניות, לרבות סוכרת, עלולות לשבש את התהליך. עם זאת, הקפדה על הכללים תבטיח השתלת עצם בטוחה, שתהווה את ההתחלה המושלמת לשיקום הפה.